Przejdź do treści

O firmie

      W roku 1993 Edward Rduch, syn Antoniego, założył swoją firmę specjalizującą się w produkcji zegarów wieżowych, ratuszowych, kościelnych i ulicznych. Do tej pory wykonał tysiące projektów. Systemy napędowe są wytwarzane od podstaw. Począwszy od kół zębatych aż do mikroprocesorowych sterowników nadzorujących pracę całych urządzeń. 

    Zakład Edwarda Rducha zajmował się też produkcją i montażem tablic znakowych do wyświetlania tekstów pieśni w kościołach i numeratorów. które z duchem postępu zostały zamienione na multimedialne wyświetlacze o większej ilości funkcji. Firma produkuje też zespoły do odsłaniania obrazów w ołtarzach z systemem odtwarzania fanfar, dzwony elektroniczne z odtwarzaniem melodii, a także wiele innych innowacyjnych urządzeń. 

    Firma posiada zaplecze maszynowo-techniczne i projektowe umożliwiające opracowywanie różnych nietypowych rozwiązań. Kontynuowana jest działalność szkoleniowa uczniów, a wykwalifikowani absolwenci są cenionymi fachowcami z dziedziny elektryki i automatyki.

Historia a czas

 

   Urządzenie, z którym współczesne życie staje się udręką, jest nieodzowne do zorganizowania codziennego rytmu. Stateczny gnomon, kiedy słońce ukryje się za chmurami, przestaje spełniać rolę. Dziś niezastąpionym towarzyszem jest zegar elektroniczny, synchro­nizujący się z sygnałem DCF lub GPS. Bez względu na miejsce i warunki pogodowe, każdy może znać aktualną godzinę.

   Zegar stał się nieodłącznym towarzyszem, a człowiek… jego niewolnikiem. Firma RDUCH, zdając sobie sprawę z tej symbiozy, zaangażowana jest w tworzenie precyzyjnych zegarów. Dzięki oddanym gospodarzom i pracownikom, każdy, patrząc na wskazówki zegara z naszej produkcji, zyskuje dostęp do najdokładniejszego pomiaru czasu. Taki pomiar może skłonić do refleksji nad sensem życia, zwłaszcza w natłoku obowiązków i nadmiarze informacji.

    Człowiek zdaje sobie sprawę, jak cenna jest każda minuta. W ciągu jednej minuty wiele się może zdarzyć. Wartość tej chwili staje się jasna. W takim kontekście praca naszego zespołu nabiera sensu, spełniając potrzeby współczesnego społeczeństwa.

Zapraszamy na firmowego facebooka