Przejdź do treści

Zegary wieżowe

    Firma RDUCH z Połomii doceniając kunszt dawnych zegarmistrzów, kontynuuje ich pracę. Oferujemy całą gamę nowoczesnych, na miarę XXI wieku, zegarów wieżowych.

   Ideą firmy jest połączenie współczesnych osiągnięć mechaniki i elektroniki z potrzebami gospodarzy świątyń. Oferując za każdym razem urządzenie o doskonałej dokładności, sterowane droga radiową sygnałem DCF lub satelitarną sygnałem GPS. To urządzenie, które nie wymaga żadnej obsługi, którego odpowiedni program sam koryguje zmiany czasu letniego na zimowy.
Dopasowując zegar pod względem estetycznym i funkcjonalnym do charakteru obiektu, na którym ma pracować. Nieistotne zatem jest czy montujemy nowoczesny zegar w kościele liczącym kilkaset lat, czy też w nowo wybudowanej świątyni. Za każdym razem elementy zewnętrzne, czyli tarcze zegara projektujemy i wytwarzamy indywidualnie. Bardzo ważna jest również możliwość zaadaptowania istniejących, starych tarcz historycznych zegarów mechanicznych. Po odpowiednim przygotowaniu dalej pełnią swą rolę, a misterna mechanika w stanie nienaruszonym pozostaje na swoim miejscu, by coraz młodsze pokolenia mogły mieć pojęcie o kunszcie dawnego rzemiosła. 

   Nasze tarcze, ze względu na trwałość są wykonywane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych i czasu np. stali nierdzewnej, miedzi, mosiądzu stopów aluminium, złota i szkła.

Galeria